Co Janet Yellen myli się w kwestii Bitcoina

Co Janet Yellen myli się w kwestii Bitcoina

Sekretarz Skarbu Janet Yellen ponownie skrytykowała Bitcoina za wysokie zużycie energii i nielegalną działalność.

  • Sekretarz Skarbu Janet Yellen negatywnie skomentowała fakt, że Bitcoin zużywa zbyt dużo energii i jest wykorzystywany głównie do nielegalnych transakcji.
  • Krytycy twierdzą, że jej krytyka zużycia energii opiera się na błędnym porównaniu do starszych systemów płatniczych.
  • Nie ma wielu dowodów na to, że Bitcoin jest głównym kanałem dla nielegalnej działalności.

Janet Yellen ponownie zaatakowała Bitcoin, ale krytycy twierdzą, że kilka z jej założeń dotyczących kryptowaluty jest niedokładnych.

Na dzisiejszym spotkaniu New York Times’s DealBook DC Policy Project, sekretarz skarbu USA powtórzyła dziennikarzowi Andrew Rossowi Sorkinowi, że nie jest wielką fanką Bitcoina, tym razem Bitcoin Bank biorąc na celownik jego zużycie energii i potencjalne wykorzystanie do nielegalnego finansowania.

„Nie sądzę, że Bitcoin jest szeroko stosowany jako mechanizm transakcyjny“ – powiedziała sekretarz Yellen w odpowiedzi na pytanie o to, czy Departament Skarbu powinien poświęcić więcej uwagi temu aktywowi. „W zakresie, w jakim jest używany, obawiam się, że często do nielegalnych finansów“.
Janet Yellen precyzuje stanowisko w sprawie „ograniczania“ stosowania kryptowalut

Janet Yellen ma więcej do powiedzenia na temat kryptowalut. Podczas przesłuchania potwierdzającego w Senacie 19 stycznia, nominowana przez prezydenta Bidena na sekretarza skarbu, powiedziała, że „kryptowaluty są szczególnie.

Nielegalne finanse to stara zasada, ale nie jest ona poparta wieloma twardymi danymi, powiedział Anderson Kill partner Hailey Lennon dla Forbes w zeszłym miesiącu. Według firmy Chainalysis zajmującej się śledzeniem blockchain, działalność przestępcza stanowiła 0,34% wolumenu transakcji kryptowalutowych, co stanowi spadek z 2,1% w 2019 roku. A raport Rand Corporation zauważył, że „szacunkowo 99 procent transakcji kryptowalutowych jest wykonywanych za pośrednictwem scentralizowanych giełd, które mogą podlegać regulacjom AML / CFT podobnym do tradycyjnych banków lub giełd.“

Co więcej, współzałożyciel i prezes Coin Metrics, Nic Carter, powiedział Decrypt: „Nie może po prostu bezczelnie zakładać, że transakcje o wartości 10 miliardów dolarów dziennie są nieważne.“

Zwrócił uwagę, że Bitcoin nie służy tylko do kupowania rzeczy. „Transakcje wymiany, które są zwykle odpisywane przez krytyków, mogą reprezentować cokolwiek“- od przekazów pieniężnych do handlu międzynarodowego.
Bądź pierwszym, który wypróbuje nasz token nagrody.
Zarabiaj tokeny pasywnie podczas czytania. Wydaj swoje tokeny w naszym sklepie z nagrodami.

Ale Yellen miała więcej do powiedzenia na temat Bitcoina.

„Jest to bardzo nieefektywny sposób przeprowadzania transakcji, a ilość energii, która jest zużywana w przetwarzaniu tych transakcji jest oszałamiająca“, powiedział sekretarz skarbu, który wspierał politykę taką jak podatek węglowy.

Ta wypowiedź wydaje się być zgodna z linią prezydenta Bidena w sprawie polityki klimatycznej. Biden położył nacisk na zajęcie się zmianami klimatycznymi w znacznie większym stopniu niż jego poprzednik, Donald Trump, mianując byłego sekretarza stanu Johna Kerry’ego specjalnym wysłannikiem prezydenta ds. klimatu.

Ale, jak zauważył Carter, transakcje nie są energochłonną częścią wydobywania Bitcoinów. Emisja nowych Bitcoinów jako część procesu wydobywania oraz, w mniejszym stopniu, utrzymywanie konsensusu są tym, co zużywa energię.

Przetwarzanie transakcji nie wymaga energii. Utrzymywanie bieżącego konsensusu tak (15%) i wydawanie nowych Bitcoinów tak (85%).

– Nic Carter (@nic__carter) Luty 22, 2021

Chociaż może się to wydawać dzieleniem włosa na czworo dla biernych obserwatorów, którzy widzą transakcje BTC i wydawanie Bitcoinów jako wszystkie części kosztów operacyjnych pojedynczej sieci, Carter powiedział Decrypt, że porównywanie Bitcoina do starszego systemu płatności jest problematyczne.

„W dłuższej perspektywie nie ma sensu porównywać dzisiejszych wydatków na energię – które są przede wszystkim napędzane emisją – do wydatków opartych na opłatach, które będą miały inną dynamikę“. Ponieważ 18,6 mln z całkowitej liczby 21 mln BTC zostało już wyemitowanych, wydatki na energię powinny z czasem spadać.