Podstawy Etereum umacniają się w miarę jak umowa o pracę zaczyna się zaludniać

Chociaż Bitcoin kradnie światło reflektora, gdy unosi się nad 15.000 dolarów, Ethereum nadąża za nim i jak dotąd przewyższa BTC w tym roku. Analitycy apelują o kolejny duży krok w górę w oparciu o rozwój podstaw.

Techniczne i fundamentalne perspektywy dla Etereum nadal się umacniają, w miarę jak aktywa powracają po weekendowym spadku i ponownie zmierzają ku szczytowi w 2020 roku. Od początku 2020 roku Ethereum zyskał do tej pory ponad 250%, podczas gdy Bitcoin osiągnął zaledwie 115% w porównaniu.

Wielu analityków, którzy tradycyjnie skupiają się na Bitcoinie, zwraca się teraz do Ethereum. Josh Rager również zauważył odległości od ich odpowiednich wszech czasów;

„Ujmijmy to w perspektywie. BTC jest obecnie oddalony tylko o 26% od swojego wszechczasowego haju. Z drugiej strony, ETH jest obecnie o ponad 208% oddalony od swojego wszechczasowego haju. Ostatnio ETH wyprzedziła BTC, ale teraz wygląda dość byczo i ma dużo miejsca do nadrobienia“.

Rager dodał, że kieruje się w stronę zakresu 700$-800$, kolejnej dużej strefy oporu dla ETH.

Stawka zbliża się do 10%

Katalizatorem takiego posunięcia będzie prawdopodobnie uruchomienie fazy 0, znanej również jako Beacon Chain, która została zaklasyfikowana na 1 grudnia, jeżeli zgromadzona ilość osiągnie próg aktywacji.

Uruchomiono kilka urządzeń śledzących w celu monitorowania postępów w realizacji umowy depozytowej ETH 2.0, która została wdrożona w ubiegłym tygodniu.

Obecnie według Launchpada ETH 2.0 jest to nieco mniej niż 49.000 ETH, co stanowi nieco ponad 9,3% z 524.288 wymaganych do powstania nowego łańcucha blokowego.

Analitycy zasugerowali, że przy obecnych 22 milionach dolarów stawki ETH, liczba ta prawdopodobnie wzrośnie w grudniu wraz z uruchomieniem Fazy 0.

Prognoza cen ETH

Po umieszczeniu ogromnej zielonej świecy tygodniowej, ETH handlował na nieco ponad 450 dolarów podczas poniedziałkowego handlu rano. Nie udało mu się przebić swojej wysokiej na 2020 r. wynoszącej 480 dolarów w ciągu weekendu, a w sobotę wrócił do poziomu 425 dolarów, jednak od tamtej pory udało mu się odzyskać 6,5%, aby rozpocząć tydzień na byczej nucie.

Opór obecnie znajduje się na początku września szczyt, ale poza tym, ceny mogą szybko wzrosnąć do następnego poziomu oporu, który wynosi około 550 dolarów. Wsparcie wygląda na dość silne na 420 dolarów, ale sprawy wydają się iść w jednym kierunku dla Ethereum w tej chwili.